The Leading Hero Mykonos of The Greek Islands

Akdenizin gözbebeği Mikonos, arnavut kaldırımlı sokakları, beyaz badanalı evleri ve mavi pencereleriyle mükemmel bir ada.

Mykonos is a fantastic island where has cobblestone streets, whitewashed houses and blue windows.

İkinci kez gittiğim ve her yaz zaman bulursam gideceğim tatil yeri. Görsellikten  sonra gelen eğlence anlayışı Mikonos’u mükemmel yapan ikinci etken.

Benim bildiğim iki tane havayolu şirketi var. ‘Atlasjet ve Borajet’ bunlardan birini tercih edebilirsiIniz. Ya da cruise ile gelebilirsiniz. Ancak cruise tavsiye etmem çünkü Mikonos gerçekten doyulması gereken bir yer. İki üç gün için hele ki bir gün için gezilmekle anlaşılamaz.

”Küçük Venedik” ve Ano Mera Köyü’nde sahil boyu uzanan ”yel değirmenleri” ilk görülmesi ve güneşin batışının izlenilmesi gereken yer diyebilirim. Güneş tam denizden batıyor ve ortam o kadar kalabalık ki bir sürü insan her gün her saat burada ellerinde makinaları ile bu anı ölümsüzleştiriyorlar. Bu bölgede kafe ve restorantları tercih edebilirsiniz.

I’ve been for the second time and if I take the time to travel, I can prefer to go every summer.  You should spend time for parties and other nice opportunities.

I think the best places along coast to be seen are “Little Venice” and “Windmills” in Ano Vera Village. Here is so crowded district. The sun and sea meet there. Many people do their best to catch best frame.

Açıkçası kimse buraya kafa dinlemeye gelmez. Aksine eğlenmeye, enerjisini atmaya gelir. Bunu nasıl yapar derseniz iki yol var ya plaj partileri ya da gece partileri. Süper bir eğlence anlayışını barındıran Mikonos insanın içindeki o uyuşukluğu bir kenara bıraktırıyor ve gecelere kendini bırakıyorsun.

Plaj ve plaj partilerinden bahsedecek olursam, herkesi tatmin edecek kadar çok sayıda plajları barındırıyor. Bu yüzden tercih listenizi olabildiğince geniş tutabilirsiniz. Ama derseniz ki neresi iyi benim için Psarou Beach’teki Nammos Restorant’ın sahili. İlgi, eğlence ve canlı bir ortamın olduğu en kaliteli yer ayrıca denizi mükemmel. Müzik olarak keyif alınası bir yer. Dünyaca ünlü starlarda bu mekanı tercih etmekte. Platys Gialos ise daha sakin bir yer oranın denizide güzel. Elia Beach çokta iştah açmaz terk edilmiş uzun bir plaj doğrusu benim içimi kararttı. Paradise Beach Club güzel bi yer ama abartılacak kadar değil. Tipik kamp yeri gibi bi yer. Ama keyif alırsınız.

In fact, Majority of tourists don’t come here to take rest. Honestly, a lot of fun, spend energy. There are two ways to do these: beach parties and night parties. Mykonos’ parties make you happy after put your calmness away and let you live the nights.

Speaking about beaches and beach parties, you will love them. You’ve many choices. If you want to get my recommend, I can suggest “Nammos Beach Club”. You can find here friendly service, great food and well-selected music. This beach is always prefered by many famous stars. The second beach you can choose “Platys Gialos” which is calmer beach, but it has amazing sea. You can also find to eat something in many tavernas/restaurants. Paradise Beach Club is like a typical camping place. Having beach party, good service.. You must enjoy 🙂

Nammos Beach Club
Nammos Beach Club

 

Nammos Beach-Tomato Shrimp Scampi with Pasta
Nammos Beach-Mastika
Platys Gialos
Platys Gialos
Paradise Beach Club
Paradise Beach Club
Paradise Beach Club has a little Hard Rock shop

Araç kiralarsanız daha çok yeri gezmiş olursunuz. Her turistin altında ya bir Smart ya motor ya da Atv.

Yunan yemeklerinin türk yemeklerinden bir farkı yok . Ama bir tavernaya oturup rakı-balık ve mezeler eşilğinde keyif sürebilirsiniz. Yok kalsın derseniz alternatif çok yok açıkçası heryer deniz ürünleriyle dolmuş taşmış. Yine de bazı restorantlarda et, pizza, makarna, salata mevcut. Ben Mikonos’ta midye yemekten kendimi alamadım. Kaynamış ve soslanmış olarak tava içinde sunuluyor. Jumbo karides ve kalamar Mythos eşliğinde güzel lezzet verir. Bir de ünlü dondurmacısı var Trio Bambini oradan mutlaka dondurma yiyin. Yunan yoğurdu ve peyniri Feta ile tanışmadan da adadan ayrılmayın.

If you rent a car, you can see around the island.  Everyone chooses to drive a car or motorbike or ATV.

Greek cuisine is not difference than Turkish foods. I think you’d better go to many tavern restaurants to eat traditional delicious Greek cuisine. If eating Greek cuisine is not your choice, you can find various foods such as steak, pizza, pasta, salad..  I really liked eating mussels (boiled, steamed, sauced). If you eat jumbo shrimps and calamaris, drink Mythos, you will want to eat them again and again :).

Deniz ürünleriyle Tortellini(Seafood Tortellini)

Bolied Mussels

Fried Feta Cheese

Trio Bambini

Çarşısı çok şirin. Dar sokakları ve etrafındaki dükkanlarla ışıl ışıl bir o kadar da kalabalık. Dükkanlar daha çok çanta, ayakkabı ve takı aksesuarları satıyor. Takı ve aksesuarlar ilginizi çekecektir eminim. Hepsi birbirinden farklı ve güzel. Dünyaca ünlü markaları da görmek mümkün tabiki. Şapkalar, çantalar ve sandaletler tercih ediliyor.

The bazaar which has lot of shops in the narrow streets is so nice. Shops sell handbags, shoes and jewelry-accessories and so on.  I am sure, you will like jewelry&accessories.  You can meet many famous brands. Hats, handbags and sandals are prefered more.

Pelican Petros

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *